Skiepai
Darėmės standartinius skiepus:
1. Hepatitas A + B. Donatas turėjo šiuos skiepus nuo kelionės į Indiją, o Ieva dabar pasidarė pagreitintą Hepatito B variantą ir beveik užbaigė Hepatito A (paskutinis skiepas už metų, bet apsauga šiuos metus vistiek veikia). Šie skiepai brangiausi, tačiau ir liga viena iš pavojingiausių.
2. Vidurių šiltinė Skiepas yra tik rekomendacinis, nes kaip ir gydytoja minėjo, kad užsikrėsti vidurių šiltine įmanoma tik “jei gersi iš upelio ir daug”. Na bet atsarga gėdos nedaro, tuo labiau, kad ir liga, ne iš maloniausių.
3. Geltonasis drugys. Privalomas skiepas vykstant į Afriką, tačiau labai rekomenduojamas ir vykstant į Pietų Ameriką.
4. Stabligės, difterijos ir poliomielito. Skiepai, kuriuos visi gavo vaikystėje (nors dabar yra kvailų tėvų, kurie neskiepija vaikų). Jų galiojimas nuo vaikytės jau kaip ir pasibaigęs, tai pasiskiepijom iš naujo. Skiepai nebrangūs ir nuo tikrai rimtų ligų.

Visus skiepus darėmės Endemik klinikoje Vilniuje.

Draudimas
Kelionėje niekada negali žinoti, kas gali atsitikti, todėl, mūsų nuomon,e būtina turėti draudimą, kuriuo būtų galima pasinaudoti nelaimės atvejais. Donatas turi kreditinę kortelę, kuri suteikia draudimą trims mėnesiams (90 dienų). Ieva išsiuntė užklausas visoms Lietuvos draudimo bendrovėms ir priimtiniausias variantas buvo Seesam draudimas. Nuo nelaimingų atsitikimų draudimas visam kelionės laikotarpiui, o medicininių išlaidų draudimas pirmiausiai trims mėnesiams. Todėl po to reikės nepamiršti jį pratęsti tolimesniems laikotarpiams. Donatas galės apsidrausti Seesam draudimu po trijų pirmųjų mėnesių.

Vizos
Pietų Amerikos šalyse, per kurias keliausim, vizų Lietuvos piliečiams nereikia. Ant kai kurių sienų gali paprašyti įrodymo, kad iš šalies bus išvykstama, tačiau tokie variantai reti ir, manau, kad mes jau būsime išvykimą suplanavę, prieš įvažiuojant į kiekvieną šalį.

Pietų Amerika
1. Brazilija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
2. Argentina – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
3. Urugvajus – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
4. Peru – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
5. Ekvadoras – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
6. Bolivija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
7. Čilė – Lietuvos piliečiams vizų nereikia

Okeanija
1. Prancūzų polinezija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
2. Naujoji Zelandija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
3. Australija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia, tačiau reikia aplikuoti “eVisitor” statusui gauti (panašus dalykas, kaip ir ESTA JAV).

Azija
1. Indonezija – Lietuvos piliečiams vizų reikia, tačiau tai yra “on-arrival” vizos, kurios išduodamos atvykus orouoste. Taip pat rekomenduotina turėti bilietą skrydžiui į kitą šalį, kitaip tariant išvykimo patvirtinimą.
2. Vietnamas – Lietuvos piliečiams vizų reikia. Taip pat reikalingas iškvietimas (galima užpildyti internete) ir viena pasinė nuotrauka, su kuria vizą galima pasidaryti tik atskridus į šalį orouoste. Taip pat galima pasidaryti iš anksto Vietnamo konsulate (pvz. Helsinkyje).
3. Tailandas – Lietuvos piliečiams vizų reikia. Orouoste galima gauti 15 dienų “on-arrival” vizą. Konsulate ar ambasadoje galima gauti turistinę vizą ilgesniam laikotarpiui (pvz. 30 dienų).
4. Kambodža – Lietuvos piliečiams vizų reikia. Orouoste galima gauti “on-arrival” vizą.
5. Laosas – Lietuvos piliečiams vizų reikia. Orouoste galima gauti “on-arrival” vizą.
6. Mianmaras – Lietuvos piliečiams vizų reikia. Orouoste galima gauti “on-arrival” vizą, tačiau reikia susitvarkyti iškvietimą.
7. Malaizija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
8. Singapūras – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
9. Japonija – Lietuvos piliečiams vizų nereikia
10. Kinija – Lietuvos piliečiams vizų reikia. Bandysime gauti Australijoje.

Daugiau aprašysime kelionės metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *