Brazilijoje praleidome 25 dienas, taigi beveik 4 savaites. Maršrutas buvo toks:

San Paulas > Rio de Žaneiras > Manausas > Amazonės džiunglės > Ilha Grande > Paratis > Kuritiba > Foz do Iguasu kriokliai

Planuojant kelionę, dar būnant Lietuvoje, norėjosi pamatyti ir padaryti kuo galima daugiau per kuo trumpesnį laiką, kad daugiau jo liktų kitoms šalims. Na bet tokio dydžio šalį kaip Braziliją nėra paprasta tiesiog apibėgti. Pirminis planas buvo aplankyti San Paulą, Rio de Žaneirą, Amazonės džiungles, Iguasu krioklius ir pasivažinėti palei Atlanto vandenyno pakrantę (Ilha Grande, Paratis ir Rio priemiesčiai). Iš tikrųjų, viskas gavosi labai sklandžiai ir beveik be jokių nesklandumų. Svarbiausia klaida, išryškėjusi kelionės metu, buvo bandymas sukišti kiek galima visko daugiau į kuo mažiau laiko, kaip dažniausiai daroma planuojant 3-4 savaičių atostogas tolimoje šalyje. Mes laiko kaip ir turime daug, kadangi į jokį darbą grįžti nereikia, tačiau vietų, kurias norime pamatyti taip pat yra be galo daug. Pirmas porą savaičių viskas atrodė optimistiškai, tačiau po Amazonės džiunglių pradėjo atsirasti šiek tiek nuovargio, taigi keliaujant toliau, savo tempą šiek tiek sulėtinome ir karts nuo karto pradėjome rinktis patogesnes transporto priemones kaip taksi ar privatūs autobusai. Labiausiai norėjosi ilgiau pabūti Ilha Grande saloje, kur tikrai buvo galima praleisti dar bent 2-3 dienas, o visur kitur laiko kaip ir užteko.

Prieš išvažiuojant buvo šiek tiek abejonių dėl pasirinkto metų laiko, nes pietų pusrutulyje jau kaip ir ateina žiema, tačiau pasirinkimas buvo labai geras. Oras beveik visur buvo beveik tobulas, nei per karšta, nei per šalta – tiek San Paule, tiek Rio de Žaneire, tiek džiunglėse, kur kitu metu laiku, pavyzdžiui rugpjūtį ar rugsėjį, galima tiesiog iškepti. Vienintelė vieta, kur oras šiek tiek nuvylė buvo Iguasu kriokliai, na bet, tiesą sakant, viena saulėta diena vis dėlto buvo ir jos pilnai užteko. Jei reikėtų patarimo, kada važiuoti į Braziliją, tikrai siūlytume rinktis balandį arba gegužę.

Nakvynes vietas išbandėme įvairias: Couchsurfing, AirBnb ir paprastus viešbučius (iki 50$). Nei viena vieta nenusivylėme, o kai kurios buvo tikrai smagūs atradimai, pvz. AirBnb kambarys Rio. Viešbučius rinkomės per Booking.com platformą, kurią naudojame jau keletą metų. Pagrindiniai kriterijai buvo viešbučio vieta, bendras įvertinimas (ne mažiau 8 balų) ir nemokami pusryčiai. Beje, pastaraisiais nenusivylėme niekur, šviežios sultys, sumuštiniai, vaisiai ir t.t. Atrodo, kad Brazilijoje į tai žiūrima tikrai rimtai, nes pvz. Europoje buvo ne vienas ir ne du kartai, kai pusryčiai buvo apgailėtini.

Susisiekimui rinkomės tarpmiestinius ir miesto autobusus, lėktuvus ir šiek tiek taksi bei privačius pervežimus. Tarpmiestinių autobusų kokybė tikrai puiki: autobusai punktualūs ir labai patogūs. Jei rinksitės, kokiu autobusu keliauti, imkite Leito (sėdynės didelės ir atsilenkiabeveik pilnai), tikrai nenusivilsite. Kelionė iš San Paulo iki Rio de Žaneiro truko 6,5 val ir kainavo maždaug 50$ (149R$). Skridome su TAM ir Azul vietinėmis avialinijomis, taip pat jokių priekaištų, tikrai nebrangu ir patogu. Pavyzdžiui, skrydis iš Kuritibos į Iguasu krioklius kainavo 33$, o skrydis pirmyn atgal iš Rio iki Manaus – 160$.

Na ir svarbiausi skaičiai:

  • 25 dienos
  • 8 miestai
  • Nakvynės: Couchsurfing – 8, AirBnb – 4, viešbučiai – 6 (min 21$, max 25$ už naktį), Amazonės džiunglėse – 4, naktiniai autobusai – 2.
  • Transportas: naktiniai autobusai – 2, paprasti tarpmiestiniai autobusai – 1, skrydžiai – 3, privatūs pervežimai – 1.
  • Pinigai:

    • Biudžetas: 100$ dienai – 2500$ visai kelionei
    • Išlaidos: 102,87$ dienai – 2571,84$ visai kelionei

 

brazil_expenses_5.5-29.5Taigi atrodo, kad visai sėkmingai tilpome į savo nusistatytus biudžeto rėmus. Daugiausiai pinigų išleidome pramogoms, t.y. turams, įvairių vietų lankymui, barams ir pan. Transportas ir maistas, kaip ir tikėjomės, taip pat sudarė nemažą dalį visų išlaidų. Beje, maistui tikrai stengėmės labai netaupyti ir išbandyti vietinę virtuvę bei vietines užeigas, tačiau tuo pačiu vengėme brangių turistinių vietų (su keliomis išimtimis).

Kita stotelė – Argentina!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *