Nakvynės vietos

Nusprendus, jog su palapine nekeliausim, reikėjo ieškoti kitų pigesnių variantų. Pirmiausia stengsimės kiek galima daugiau išnaudoti Couchsurfing‘ą, nes tai leidžia ne tik sutaupyti šiek tiek biudžeto, bet daug svarbiau – susipažinti su vietiniais žmonėmis, gauti vietinių patarimų ir rekomendacijų. Nors kai kurie draugai sakė, kad ne visada paprasta sulaukti atsakymų per šią bendruomenę, ypač Pietų Amerikoje, tačiau kol kas mūsų sėkmės procentas pakankamai didelis. Pradėjome ieškoti po vieną miestą. San Paule parašėme tik vienam brazilui ir iš karto gavome atsakymą, kad sutinka mus priimti. Pas jį apsistosime tik atskridus į Braziliją. Ne ką blogiau pavyko ir su Rio de Žaneiru. Taip pat vienintelis, kuriam parašėme, sutiko mus priimti kelioms dienomis. Šiek tiek sunkiau sekėsi su Manaus miestu, kuris yra Amazonės džiunglėse. Nelabai daug žmonių yra užsiregistravę Couchsurfing‘e ten. Taigi tris dienas iš eilės bandėm rašyti vis kitam žmogui, kol pagaliau sulaukėme atsakymo. Iš tų trijų atrašė dvi merginos, viena nebuvo tikra ar bus Manaus tuo metu, todėl negalėjo prižadėti, o kita, pasitarus su tėvais, sutiko. Galvojome, kad pas ją apsistosime keletą dienų, tačiau tai priklausys kiek laiko norėsime praleisti pačiose džiunglėse, o manau, kad norėsime kiek galima ilgiau. Šiuo metu planas toks: dvi dienos pačiame mieste ir penkios dienos džiunglėse.

Couchsurfing‘as, aišku, nebus vienintelis būdas, kurį naudosime nakvynėms. Taip pat apsistosime hosteliuose, viešbučiuose. O Australijoje ir N. Zelandijoje planuojame išsinuomoti kemperius. Bet čia jau tiksliau paaiškės kelionės metu, kadangi nesistengėme suplanuoti visko iš karto.

Taigi pagrindiniai naudojami puslapiai: couchsurfing.com, booking.com ir hotels.com. Jau kuris laikas naudojame booking.com ir kartais dar pasitikrinam ar to viešbučio/hostelio negalima rasti pigiau per kitus tinklalapius.

Transporto priemonės

Dar būdami JAV bandėm dėliotis įvairiausius variantus su Round-the-World (RTW) bilietu, kuriuos siūlo visi didieji avialinijų aliancai:

  1. One World
  2. Star Alliance
  3. SkyTeam

Neišsiplėsime apie skirtingus segmentų ir atstumų pasirinkimus, apie tai yra pakankamai informacijos internete. Tik norime paminėti, kas lėmė mūsų pasirinkimą nepirkti RTW bilieto:

  1. Kaina mūsų maršruto būtų buvusi maždaug $7500 dviems žmonėms. Tuo tarpu ieškant skrydžių atskirai, kaina netgi sumažėja. Tuo metu skaičiavome, kad turėtų būti $7200. Aišku į šitą sumą neįeina visi vietiniai skrydžiai, tačiau ir RTW biliete negali būti daugiau negu 4 segmentai (4 sustojimai) kiekvienam žemyne.
  2. RTW maršrutą turi susidėlioti iš karto. Aišku, datas galima keisti, bet prisirišimas prie maršruto išlieka. Pvz. jei būtume turėję RTW bilietą, tikriausiai nebūtume radę galimybės aplankyt Velykų salos ir Tahičio. Plačiau apie tai čia.
  3. Nei vienas RTW aliansas neturi idealaus avialinijų pasirikimo visuose reikalinguose žemynuose.

Kaip rinkomės skrydžius?
Pirmiausia reikėjo surasti skrydį į kažkurį miestą Brazilijoje. Pigiausias ir priimtiniausias maršrutas buvo Vilnius – Stambulas – San Paulas. Vienintelis minusas yra ilgas laukimas Stambule, tačiau paaiškėjus, kad Turkish Airlines suteikia nemokamą nakvynę, kai sustojimas trunka ilgiau, nei 10 valandų, šis minusas patapo mažu pliusiu, nes galėsime pamatyti ir šiek tiek Stambulo. Skrydžiui per Atlanto vandenyną buvo numatyta skirti $900 žmogui, tačiau šio skrydžio dėka sutaupėme beveik $400 kiekvienam, nes skrydis kainavo maždaug $520.

Taip pat jau sutaupėme kelionei per Ramųjį vandenyną. Biudžetas buvo $1100 žmogui (kadangi maždaug tiek kainuoja tiesioginis skrydis iš Santijago į Australiją/N.Zelandiją), o susumavus visus skrydžius liko tik $740, maršrutą galite rasti čia.

Nebloga pradžia ir to dėka pagrindiniams skrydžiams jau esame sutaupę $1500, kuriuos galėsime panaudoti vietiniams skrydžiams.

Iš pradžių Ieva buvo labai nusiteikus kuo daugiau keliauti žemės transporto priemonėmis pačiuose žemynuose. Tačiau vos tik detaliau pradėjus planuoti supratome, kad skrydžiai yra daug patogiau, o kai kur ir neišvengiama. Kol kas keliones priemonės yra suplanuotos tik Brazilijoje. Skrydžių pasirinkimą nulėmė dideli atstumai šalyje bei mažesnės kainos, nei patogių miegamųjų autobusų. Kitose šalyse kelionių priemonės taip pat priklausys daugiausiai nuo šių dviejų pagrindinių kriterijų.

Planuojamos transporto priemonės: vietiniai, tarpmiestiniai autobusai, lėktuvai, keltai, taksi, traukiniai, kemperiai, traukiniai, funikulieriai ir kita.

Naudojami tinklalapiai:

  1. https://matrix.itasoftware.com/
  2. http://www.skyscanner.net
  3. http://www.kayak.com
  4. Vietiniai transporto tinklalapiai




Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *